قوانین و مقررات سایت


قوانین و مقررات سایت


به صفحه قوانین و مقررات وب سایت خرید از ترکیه خوش آمدید.

 ضمن تشکر از انتخاب و اعتماد شماعزیزان ، جهت جلوگیری از اجحاف و تضییع حقوق مشتری کلیه شروط مفادو قوانین « خرید ازترکیه » براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است. لازم به ذکراست کلیه کاربران محترم می بایست بالای 18 سال سن داشته باشند و یا شرکت حقوقی ثبت شده در اداره ثبت شرکتها باشند که پس از عضویت و با ثبت نام در سایت قبول کرده اند کلیه قوانین و شروط ذکر شده در سایت را پذیرفته اند. 

 

1. تیم خرید ازترکیه مفتخر است کلیه سفارشات و کالاهای درخواستی خورد شما را از هرجای دنیا پس ازثبت لینک و پس از پرداخت هزینه آن براساس قوانین سایت خریداری کرده و کالا را دریافت و پس از انجام کلیه امورگمرکی و پستی به دست شما هموطن عزیز برساند.

 

2. تیم خرید از ترکیه فقط نماینده و کارگزارشما در امر خرید وارسال و تحویل سفارش به مشتری را عهده دار است، در واقع تیم خرید از ترکیه سفارشات ولینک ها ارسالی توسط مشتری را به نمایندگی از آنها خریداری کرده و تنها مسئولیت پرداخت و هماهنگی حمل و تحویل به مشتری را عهده دارمی باشد و تیم خرید از ترکیه هیچ گونه مسئولیتی و خدماتی در قبال تایید فنی و کیفی محصولات و ارزیابی مشاوره در مورد کالاها ، وب سایتها و فروشندگان ندارد و در واقع تشخیص اعتبار وب سایتها و فروشندگان و کیفیت واصل بودن محصولات آنها به عهده کاربرمی باشد. در صورت هرگونه کوتاهی و قصور از سوی سایت ها و فروشندگان ، که موجب هرگونه ضررو زیان برای کاربر شود ، مسئولیتی بر عهده تیم خرید از ترکیه نخواهد بود ولیکن در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل تیم خریدازترکیه تمام تلاش خود را درجهت رفع مشکل و برطرف نمودن ضایعه انجام خواهدداد البته شایان ذکر می باشد هرگونه مشکل در سفارش می بایست ظرف 24 ساعت از زمان دریافت کالا اعلام گردد در غیر این صورت فاقد اعتبار جهت پیگیری می باشد.

 

3. کاربران خرید از ترکیه می بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را به اطلاع سایت برسانند. بدیهی است در صورت اشکال در آدرس و تلفن و یا مبهم بودن آن که منجر به خلل در ارائه خدمات به کاربران شود ویا کالا اشتباه ارسال گردد خرید از ترکیه هیچ گونه مسئولیتی در خصوص خدمات ارائه شده و یا عودت وجه نداشته و کاربر مسئولیت کلیه خسارات وارده را عهده دار می باشد.

 

4. به منظور حفظ حریم شخصی کاربران کلیه اطلاعات شخصی و حقوقی انها در سرور امن خرید ازترکیه نگهداری شده و در اختیار شخص دیگری قرارنمی گیرد شایان ذکراست پس از عضویت مسئولیت نگهداری از نام کاربری و رمزعبورو کلیه عملیات انجام شده در سایت توسط آن نام کاربری به عهده کاربر می باشد.

 

5. خریدکالا و لینک ثبتی مشتری فقط بعد از پرداخت پیش فاکتور و مبلغ اعلام شده انجام می شود و چنانچه بنا به هردلیلی از قبیل اتمام موجودی کالا، رنگ، سایز... خرید انجام نشود ویا کالا در هنگام ارسال بنا به هر دلیلی مفقود ویا آسیب ببیند سفارش لغو می گردد و تیم خریدازترکیه فقط موظف به عودت مبلغ واریزی کاربرمی باشد و مجددا شایان ذکر است که تا قبل واریز وجه پیش فاکتور ومبلغ اعلام شده توسط سایت خریداز ترکیه هیچ مسئولیتی در قبال خرید کالا ندارد ومجددا شایان ذکر است  در هرشرایطی خرید ازترکیه حق لغو سفارش رابرای خود محفوظ می دارد و چنانچه لغو سفارش پس از واریز وجه مشتری باشد فقط مبلغ پرداختی مشتری به حساب وی عودت می شود شایان ذکر است مبنا قیمت پیش فاکتور براساس قیمت لیر در آن زمان می باشد و چنانچه قیمت لیرتغییر کند مبلغ پیش فاکتور بر مبنا مبلغ لیرجدید محاسبه می گردد لذا خواهشمندیم جهت جلوگیری از این قبیل مشکلات در اسرع وقت نسبت به پرداخت پیش فاکتور خود اقدام نمایید.

 

6. در زمان ثبت لینک به رنگ ، آدرس لینک ، تعدادسفارش دقت نمایید تیم خرید ازترکیه مستقیما لینک ارسالی شما را خریداری می کند و در صورت اشتباه درارسال لینک خرید ، از قبیل رنگ ،سایز و.... و یا درخواست کنسل کردن سفارش خود پس از خرید ، تیم خرید از ترکیه هیچگونه مسئولیتی درقبال عودت وجهه و تعویض کالا ندارد وهمچنین یاد آوری می شود ملاک خرید لینک ارسالی وعکس ثبت شده در وب سایت خرید از ترکیه می باشد یعنی درصورت مغایرت لینک و عکس با قسمت توضیحات ، لینک ارسالی مشتری و عکس ثبت شده ملاک عمل می باشد . تیم خرید از ترکیه ازبابت حفظ احترام و تعهد اخلاقی در صورت امکان عودت کالا به فروشنده پس از کسر کارمزد عودت کالا را انجام می دهد و مابقی مبلغ رابه حساب کاربر پس از دریافت از فروشنده عودت می دهد لازم به ذکر می باشد در صورتی که به کالا گمرک کشور ترکیه در هنگام ورود به ترکیه تعلق بگیرد هزینه آن می بایست توسط مشتری محترم پرداخت گردد .

 

7. چنانچه فروشنده سفارش کاربر را به هر دلیلی از قبیل اتمام موجودی و یا کلاهبرداری نفرستد تیم خرید از ترکیه پیگیری های لازمه را در جهت عودت وجه و یا دریافت سفارش انجام می دهد و پس از دریافت مبلغ سفارش آن را به حساب مشتری عودت می دهد و در صورت عدم دریافت وجه خرید ، تیم خریدازترکیه هیچ گونه مسئولیتی در قبال عودت مبلغ آن سفارش و خود سفارش ندارد وهمچنین امکان عودت کالاها زیر 20 لیر نمی باشد لذا خواهشمندیم جهت جلوگیری از این قبیل مشکلات سفارشات درخواستی خود را ازسایتها معتبردر خواست نمایید و شایان ذکر می باشد  خرید از ترکیه هیچ گونه ضمانتی درقبال سلامت فیزیکی کالا ها دست دوم خریداری شده توسط مشتری نمی دهد. شایان ذکر است چنانچه در کالاها پس ازدریافت  توسط مشتری مشکلی وجود داشته باشد مانند کالاها برقی ، در صورت وجود گارانتی و تمایل مشتری به عودت کالا ، کلیه هزینه ها مربوط به عودت کالابه ترکیه وپیگیری ها مربوطه به عهده کاربر می باشد لازم به ذکر می باشد وب سایت خرید از ترکیه فقط کالا را به نمایندگی از مشتری درصورت امکان به دست فروشنده کالا می رساند و نسبت به پوشش ها بیمه ای کالا و هزینه ها تعمیرویا اصلاح آن هیچ گونه دخل و تصرفی ندارد و ازکنترل ومسیولیت این مجموعه خارج می باشد. 

 

8. چنانچه کالا درخواستی شما دارای تخفیف و یا کد تخفیف ویا کد ارسال رایگان (کارگو )توسط فروشنده می باشد حتما در قسمت توضیحات در زمان ثبت سفارش قید بفرمایید به دلیل اینکه کارشناسان خرید ما مستقیما به صفحه خرید لینک ارسالی شما می روند و به دلیل عدم اطلاع از کدها تخفیف ممکن است کالا شما را بدون تخفیف خریداری نمایند که در این موارد نیز ،کلیه مسئولیت  به عهده کاربر می باشدو تیم خرید از ترکیه در قبال ابطال سفارش عودت و با تعویض کالا هیچ گونه مستولیتی ندارد و شایان ذکر است پرداخت سفارش توسط مشتری به منزله تایید قیمت کالا می باشد وپس از خرید کالا به دلیل نوسانات قیمت کالاها در روی وب سایت ها فروشنده به هیچ وجه امکان تغییر قیمت ها نمی باشد لذا خواهشمندیم قبل ازپرداخت سفارش ، با دقت قیمت سفارشات خود را ببرسی نمایید و در صورت تایید وتمایل نسبت به پرداخت ان اقدام نمایید. 

 

 

9. زمان تحویل سفارش در بیشتر موارد پس از تحویل کالا در دفتر ترکیه بین 2 تا 8 هفته می باشد شایان ذکر است با توجه به اتفاقات و تاخیر های غیرقابل انتظار از قبیل تاخیر شرکت های پستی و کارگوها و یا تاخیردر عملیات ترخیص و گمرک که در مواردی ممکن است پیش آید و خارج از کنترل ماست، زمان تحویل ممکن است چند روزی با تعویق انجام شود.

10. در صورتی که کالا در مدت زمان بیشتری به دست مشتری برسد به شرطی که این تاخیرناشی از عملکرد خرید از ترکیه باشد در صورت درخواست مشتری به ازا هرهفته 1% به حساب مشتری عودت خواهد شد .

 

 

11. کلیه کالاهای و سفارشات ثبتی کاربر می بایست مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین گمرکی و پستی ایران و ترکیه  باشد. چنانچه سفارش غیر قانونی و خلاف قوانین جمهوری اسلامی و گمرکی و پستی باشد و حتی در هنگام خرید کالا  کارشناسان خرید از ترکیه نیز متوجه غیر قانونی بودن آن نشده باشند و کالا راخرید کرده باشند باز هم خرید از ترکیه هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نخواهد بود و مسئولیت کلیه مراتب قانونی و پیگردها مربوطه با کاربر می باشد و خرید از ترکیه هیچ مسئولیتی در قبال عودت وجه خرید ندارد.

 

12. در اکثر موارد ، کالا ها را به دلیل کوچک کردن ابعاد و کاهش وزن سفارشات و درنتیجه کاهش هزینه ها باربری و پست بدون جعبه و یا بسته بندی اصلی آن ارسال می شود. چنانچه نیاز به بسته بندی اصلی آن دارید می بایست در هنگام ثبت سفارش کاربر اعلام نماید تا پس از پرداخت هزینه مازاد آن کالا با بسته بندی اصلی ارسال شود.

 

13. شایان ذکر می باشد بنا به دلایل متعدداز قبیل قوانین گمرکی و پستی ممکن است بسته بندی قوطی و یا جعبه سفارش شما باز شودویا آسیب ببیند که در این موراد خرید از ترکیه هیچ گونه ضمانت و مسئولیتی در قبال باز نشدن جعبه و یا آسیب ندیدن بسته بندی اورجینال کالا نمی دهد و نخواهد داشت ودر صورت ریخته شده مایعات ازبسته بندی اورجینال آنها مانند اتکلون ها ، لوسیون هاو… یا ریخته شدن و یا شکسته شدن بعضی از لوازم آرابشی از قبیل پالت ها رژگونه و سایه در داخل پالت ها از مسیولیت این وب سایت خارج است و وب سایت خرید از ترکیه هیچ گونه مسیولیتی درقبال آنها قبول دار نخواهد بود. 

 

14- کلیه سفارشات خریداری شده از خارج از ترکیه مانند چین واروپا و آمریکا ، چنانچه در هنگام ورود به ترکیه به آنها گمرک تعلق بگیرد ، هزینه آن با مشتری محترم می باشد چراکه به دلیل متغیر بودن قوانین گمرکی و تعرفه ها وارداتی که روی بعضی کالاها می خورند امکان برآورد آن ، از قبل از خرید نمی باشد و بعضا در خیلی از موارد نیز گمرکی پرداخت نشده است به همین دلیل در صورت نیاز به پرداخت گمرک پس از ورود به کشور ترکیه و مشخص شدن رقم دقیق آن ، به مشتری ، جهت پرداخت اطلاع رسانی می شود و در صورت عدم پرداخت کالا ، پس از 20 روز کالا از گمرک ترکیه به فروشنده عودت می شود ومجموعه خرید از ترکیه پس از دریافت مبلغ از وب سایت فروشنده و کسر کارمزد 15% ، مابقی مبلغ را به مشتری محترم عودت می دهد .

 

15. چناچه پس از خرید سفارش بنا به هر دلیلی مشتری تمایل به لغو سفارش داشته باشد در صورت امکان لغو سفارش ، سفارش لغو می شود و مبلغ 20% بابت کارمزد وب سایت کسرومابقی مبلغ پس از دریافت مبلغ سفارش از فروشنده به مشتری گرامی عودت می گردد . شایان ذکر است در صورتیکه کالا در دفتر ترکیه دریافت شده باشد مبلغ ایاب و ذهاب عودت کالا به پست ترکیه جهت عودت کالا جداگانه با توجه به پست مربوطه از مشتری اخذ خواهد شد . لازم به ذکر می باشد چنانچه کالا از خارج از ترکیه دریافت شده باشد هزینه کارمزد وب سایت جهت عودت کالا 30% می باشد وچنانچه به کالا گمرک کشور ترکیه تعلق گرفته باشد مبلغ ان قابل عودت نمی باشد. شایان ذکراست در صورتیکه هزینه پستی عودت کالا طبق قوانین وب سایت فروشنده با خریدار باشد هزینه آن به عهده مشتری می باشد .

 

16. ارسال کالا به درب منزل کاربر فقط زمانی انجام می شود که پیش فاکتور هزینه باربری (کارگو)که پس از دریافت کالا و وزن کشی مشخص می شود توسط کاربر پرداخت شود در غیر این صورت هیچ گونه مسئولیتی بابت ارسال به عهده خرید از ترکیه نمی باشد ( لازم به ذکر می باشد به دلیل بسته بندی کالاها جهت ارسال از ترکیه به ایران حداقل وزن هر لینک داخل سفارش ۱۰۰ گرم محاسبه می شود ) و چنانچه مشتری ظرف مدت 15 روز هزینه حمل و باربری کالا را پرداخت ننماید خرید از ترکیه این اختیار رادارد که کالا را به فروش برساند و کلیه کارمزد ها  و هزینه ها باربری و پست را از آن کم کرده و مابقی مبلغ را به حساب مشتری عودت دهد ودر صورتی که خرید از ترکیه موفق به فروش کالا نگردد هیچ وجهی به حساب مشتری عودت نمی گردد و حق شکایت از مشتری برای خرید از ترکیه محفوظ می باشد و مشتری حق هر گونه اعتراض و شکایتی را از خود سلب می نماید شایان ذکراست درصورتی که مشتری کالا خود را از زمان اعلام پرداخت هزینه باربری در تهران ظرف مدت ۴۸ ساعت ممانعت از پرداخت و دریافت کالا نماید درصورت وجود هر گونه مشکل در کالا به دلیل گذشت زمان قانونی جهت عودت کالا به ترکیه ، یا پیگیری از باربری مربوطه، امکان دریافت کالا از مشتری نمی باشد. 

 

17. خرید از ترکیه می تواند درهرزمان که احساس کند کاربر اقدام به فعالیت ها غیر قانونی و یا ممنوعه کرده است می تواند کلیه خدمات خود را و دسترسی کاربر به سایت را قطع کرده و سپس به مراجع قانونی اطلاع رسانی نماید.در واقع خرید ازترکیه این اختیار را دارد که در هرزمان و بدون اطلاع قبلی دسترسی کاربربه سایت و اراته خدمات به کاربر را قطع نماید.

18. در صورت بروز اختلاف ابتدا سعی می شود از طریق مذاکره و وجود داورمرضی الطرفین مشکل بر طرف گردد چنانچه مذاکرات به نتیجه ای نرسید مراجع ذیصلاح قانونی و رای ایشان مورد تایید طرفین می باشد.

 

19. دامنهٔ «kharidazturkey.com »، نام «خرید ازترکیه »، لوگو و سایر علائم تجاری ثبت شده، محصولات و خدمات درج شده در سایت متعلق به خرید ازترکیه وشخص حقیقی می باشد و بدون کسب اجازهٔ کتبی، هرگونه کپی‌برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر این، اسناد، توافقنامه‌‏ها، فرم‏‌ها، درخواست‏‌ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها، کلیهٔ محتویات وب‌سایت، اطلاعات، طراحی، متون، گرافیک، نرم‌افزار، عکس، ویدئو، فایل صوتی و موارد مشابه، و همچنین کدهای نرم‌افزاری در مالکیت انحصاری خریدازترکیه بوده و بدون کسب اجازه کتبی، کپی‌برداری از آنها ممنوع است. مالکیت و منافع کلیهٔ حقوق سایت خریدازترکیه و مندرجات آن منحصراً متعلق به خریدازترکیه خواهد بود. همچنین کلیهٔ محتویات وب‌سایت نیز مشمول قانون کپی‌رایت (مالکیت حقوق معنوی) می‌شود.

20. شرایط و قوانین خرید از ترکیه، مربوط به تمام قسمت های سایت می باشد و کاربر در صورت ثبت نام در سایت قبول کرده است کلیه قوانین مربوط به سایت را مطالعه و قبول کرده است. در صورت تغییرات در قوانین سایت در همین صفحه به روزرسانی می شود و مطالعه آن به عهده و وظایف کاربر می باشد.

 

21. تمامی ارسال سفارشات چه در داخل تهران و چه شهرستان ها با شرکت پیکی در تهران و شرکت پستی از قبیل تیپاکس برای شهرستان ها صورت میگیرد و خرید از ترکیه هیچگونه دخالتی در هزینه های ارسال و هماهنگی و زمان رسیدن سفارش درب منزل و برخود مامورین آورنده سفارشات درب منزل ندارد و همه ی موارد با شرکت پیکی و پستی میباشد .

22. توهین به پرسنل و مجموعه خرید از ترکیه تخلف محسوب می‌گردد و خرید از ترکیه امکان قطع کامل سرویس و مسدودسازی حساب کاربری و همچنین پیگیری را از طریق مراجع قضایی را برای خود محفوظ نگاه خواهد داشت.

 

23عمل به مفاد این توافق‌نامه در شرایط فورس ماژورو خارج از اراده شامل بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله، صاعقه‌، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود.

logo-samandehi
×