Amazon از گذشته تا امروز(تاریخچه و بیوگرافی)


شرکت آمازون (Amazon) ابتدا در سال ۱۹۹۴ میلادی توسط جف بِیزوس (Jeff Bezos)، در شهر سیاتل مرکز ایالت واشنگتن آمریکا، و با نام تجاری Cadabra تأسیس گردید و سپس در سال ۱۹۹۵ به آمازون تغییر نام داد. این شرکت که هم اکنون به بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان تبديل شده در ابتدای کار تنها یک کتابفروشی کوچک اینترنتی بود اما طولی نکشید که به کمک روش‌های ابتکاری بنیانگذار خوش‌فکر و آينده نگر خود و با به کارگیری سیاست هایی که در آن زمان چندان مرسوم نبودند به رشد چشمگیری دست یافت. سیاست هایی مانند:
- اولویت دادن به خواسته ها و نیازهای مشتری حتی پیش تر و بالاتر از سود دهی کمپانی
- به کارگیری آخرین و پیشرفته ترین تکنولوژی‌ها و نوآوری‌های موجود در جهت آسان تر و جذاب تر نمودن تجربه خرید برای مشتریان
- پیش بینی دقیق آینده و شکل های گوناگون خرید و فروش در فروشگاه‌های اینترنتی
- گسترش سریع محصولات فروشی خود از کتاب به سایر محصولات مانند سی دی های موسیقی، نرم افزار، اسباب‌بازی، لوازم ورزشی، لوازم آرایشی، پوشاک، و حتی مواد خوراکی 
 
 
 
 
شاید بتوان بزرگترین نوآوری آمازون را تولید کتابخوان الکترونیکی خود به نام کیندل (Kindle E-book Reader) در سال۲۰۰۷ دانست. شرکت آمازون بخش مهمی از سودآوری بالای خود را مدیون اقبال عمومی به این کتابخوان الکترونیکی است. اما کارشناسان دنیای تجارت موفقيت اعجاب آور شرکت آمازون را بیش از هر چیز در "مشتری مداری" و جایگزین کردن "رضایت مشتری" به عنوان سر لوحه همه فعالیت های این شرکت می دانند. امروزه شرکت آمازون با ارائه طیف وسیعی از کالاهای گوناگون با نازلترین قیمت در سراسر جهان، امکان ایجاد کتابخانه های مجازی برای مشتریان خود، امکان گوش دادن به انواع آهنگ های روز و تماشای جدیدترین فیلم های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی به صورت Streaming، اختصاص فضایی در سایت خود برای تبلیغ و فروش اجناس توسط شرکت های متفرقه و اشخاص معمولی، ارائه کالاهای پیشنهادی به مشتری بر اساس خرید های پیشین وی، امکان حمل مجانی کالا تا خانه مشتری، و خدماتی از این دست توانسته است خود را به یکی از غول‌های دنیای تجارت و صاحب خود را به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل کند.

شما دوست گرامی نیز می‌توانید با استفاده از سایت "خرید از ترکیه" و با یاری تیم حرفه ای ما، از کالاها و خدمات ارزشمند این شرکت برجسته بهره مند شوید.
تاریخ: ۱۳۹۹/۲/۹
logo-samandehi
×